Cisco, AppDynamics'i 3,7 milyar dolara satın aldı • tekmono

İş Dünyası

Cisco, AppDynamics’i 3,7 milyar dolara satın aldı

Yazı:  | 

Büyüme peşindeki teknoloji şirketi, AppDynamics’i satın alarak ana işi olan ağları, iş yazılımlarıyla genişletmek istiyor.
San Fransisko merkezli AppDynamics’in uzun süredir planlanan halka açılmasından önce yapılan açıklama, Cisco’nun diğer teknoloji devleri gibi farklı alanlara yayılarak büyümesinin önemli bir örneği olacak.

Geçtiğimiz hafta HP de bulut konusunda çalışan bir startup olan Simplivity’yi 650 milyon dolar nakit karşılığında satın alacağını duyurmuştu.

Cisco’nun 3,7 milyar dolarlık teklifi, AppDynamics’in Kasım 2015’teki son finansman turunda elde ettiği 1,9 milyar dolarlık değerleme oranını yaklaşık iki katına çıkartıyor.

AppDynamics, Cisco’nun Nesneler ve Uygulamalar Birimi‘nin bir parçası olacak. Cisco’nun son büyük satın alması olan Jasper da bu birimin bir parçası.

Analistler, AppDynamics’in fiyatının “yüksek görünse de”, daha fazla yazılım gelirine dönüşme olanağı sağladığı için, Cisco açısından olumlu olduğunu düşünüyorlar.

Nisan ayında tamamlanması beklenen satın alma, Cisco’nun 2013 yılında 2,7 milyar dolara aldığı güvenlik şirketi Sourcefire‘dan sonra, en büyüğü oldu.

Yorumlar